Tak! Pomagam

Drukuj

Gorzow„Tak! Pomagam” to program wolontariatu pracowniczego. Wolontariusze – pracownicy i doradcy klienta sami wybierają organizacje, którym chcą pomóc. Wolontariat obejmuje różnorodne formy wsparcia: remonty wnętrz, placów zabaw, a także organizacje wycieczek dla dzieci, czy imprez okolicznościowych. W ramach programu „Tak! Pomagam” Spółka dwa razy w roku ogłasza konkurs na projekty o tematyce wolontariackiej. Są one oceniane przez niezależną Radę Programową. Na realizację najlepszych pomysłów firma przekazuje granty finansowe. Odbyło się już 17 edycji (obecnie toczy się 18) programu wolontariatu pracowniczego. Bilans to ponad 1000 wolontariuszy, którzy zrealizowali 427 projektów. 17 naszych wolontariuszy otrzymało tytuł Wolontariusza Miesiąca przyznawanym przez Radę Wolontariatu Biznesu przy Centrum Wolontariatu. Provident przekazał na ten cel ponad 1 milion złotych. W czerwcu 2013 r. Tak! Pomagam zostało nagrodzone tytułem Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca. 

Program „Tak! Pomagam” był przedmiotem badań studentów i kadry akademickiej zarówno w Polsce, jak i za granicą m.in. ze Szkoły Biznesu i Nauk Społecznych w Aarhus w Danii (School of Business and Social Science).

Od 2009 r. firma organizuje konkurs „Tak! Pomagam” adresowany do dziennikarzy zajmujących się tematyką wolontariatu. Do konkursu można zgłaszać materiały w trzech kategoriach: prasa i internet, radio, telewizja. Wśród laureatów są dziennikarze mediów ogólnopolskich m.in.: Fakty TVN, Studio Reportażu i Dokumentu Programu I Polskiego Radia, Redakcja Filmu Dokumentalnego i Reportażu Programu 2 TVP, a także mediów regionalnych m.in. Radia Zachód z Zielonej Góry, TVP Bydgoszcz, Dziennika Polskiego z Krakowa, czy Dziennika Łódzkiego. Do ostatniej edycji konkursu dla dziennikarzy wpłynęły aż 84 zgłoszenia.

WIĘCEJ…