Zarząd

Drukuj

David Parkinson

Prezes Zarządu

Pracę w Providencie rozpoczął w 1986 roku. W kolejnych latach obejmował różne stanowiska w pionie operacyjnym firmy, a także zdobywał doświadczenie w innych obszarach zarządzania: sprawował funkcję dyrektora działu komunikacji, szefa działu szkoleń i rozwoju, a także zarządzał działem rozwoju przedstawicieli. Przez dwa lata David Parkinson kierował Providentem w Czechach i na Słowacji. Od 2010 roku jest Prezesem Zarządu Provident Polska. David Parkinson ukończył Northumbria University, ma również dyplom MBA uzyskany na University of Bradford.

Zbigniew Hojka

Członek Zarządu. Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich

Zbigniew Hojka pracuje w Provident Polska od października 2010 roku. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora HR w Sikorsky Aircraft / PZL Mielec, gdzie odpowiedzialny był m.in. za obszary rekrutacji, szkoleń, rozwoju oraz zaangażowania Pracowników, wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, relacji związkowych i pracowniczych, administracji kadrowej. Wcześniej, przez wiele lat związany był z Grupą ING gdzie pełnił funkcje managerskie w obszarze HR, Marketingu, Sprzedaży. Zbigniew ukończył Nauki Społeczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Marketing i Bankowość na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Agnieszka Kłos

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta

Agnieszka Kłos pracę w Provident Polska rozpoczęła w 2007 roku. Przez 7 lat była odpowiedzialna za zarządzanie działem finansów. Po objęciu stanowiska Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu w jej kompetencjach było poszukiwanie możliwości w obszarze przejęć, budowanie partnerstwa i sojuszy strategicznych, rozwijanie kanału brokerskiego oraz za realizacja benefitów strategicznych. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobyła w firmie Ernst & Young Audit Sp. z o.o., z którą była związana przez ponad 8 lat, a także w angielskiej firmie Greig Middleton zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiada kompetencje biegłego rewidenta i FCCA.

Alicja Kopeć

Członek Zarządu. Dyrektor Pionu Prawnego i Ładu Korporacyjnego

Pracuje w Provident Polska od 2003 roku. Odpowiada za obsługę prawną firmy, projekty legislacyjne oraz windykację sądową. Karierę zawodową zaczynała jako pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie pracowała jako dyrektor departamentu prawnego grupy ubezpieczeniowej Commercial Union oraz Zurich Financial Services, a także w międzynarodowej kancelarii prawnej Linklaters.

Patrycja Rogowska – Tomaszycka

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Korporacyjnych

Pracę w Providencie rozpoczęła w czerwcu 2012 roku, obejmując funkcję Dyrektora Biura Public Affairs. Obecnie zarządza Pionem Korporacyjnym odpowiedzialnym za public affairs, PR, CSR oraz komunikację wewnętrzną. Pełni również funkcję Group Head of Regulation. Karierę zawodową rozpoczynała w Związku Banków Polskich, w latach 2007 – 2012 pracowała w Konfederacji Lewiatan jako ekspert w Departamencie Prawnym. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Mark Sutherland

Członek Zarządu. Dyrektor Finansowy

Pracuje w Providencie od lipca 2010 r. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora finansowego w firmie GMAC Financial Services. Mark Sutherland studiował ekonomię i księgowość na Uniwersytecie w Durham.

Katarzyna Szerling

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Marketingu

Pracę w Providencie rozpoczęła w kwietniu 2013 r. Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu strategii marketingowych, zarządzaniu marką oraz segmentami klientów, sprzedaży produktów finansowych, rozwoju nowych obszarów biznesowych, które zdobywała m.in. w Direct Group Bertelsmann i Kredyt Banku. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Marcin Żuchowski

Członek Zarządu. Dyrektor ds. Ryzyka Kredytowego

Pracę w Provident Polska na obecnym stanowisku rozpoczął w październiku 2011 roku. Wcześniej pełnił funkcję Szefa Działu Ryzyka Kredytowego w obszarze kredytów konsumenckich, gdzie był odpowiedzialny za politykę kredytową, działania zapobiegające defraudacjom, obszar odzyskiwania należności i windykacji w KBC Consumer Finance Poland. Z Provident Polska Marcin był już związany w latach 2005-2007, kiedy zajmował stanowisko Kierownika ds. Portfela Kredytowego w Dziale Ryzyka Kredytowego. Ukończył Politechnikę Warszawską, wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.