Odpowiedzialne pożyczanie

Drukuj

Jednym z filarów naszej strategii biznesowej jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. Oznacza to, że bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, jak i komu udzielamy pożyczek gotówkowych. Odpowiedzialny pożyczkodawca, jakim jest Provident, w pierwszej kolejności musi dokonać właściwej oceny ryzyka kredytowego. Następnie, w przypadku pozytywnej weryfikacji, zaoferować Klientowi pożyczkę w wysokości odpowiednio dopasowanej do jego możliwości finansowych. Spłacana rata musi być bezpieczna dla stabilności domowego budżetu.

Badając wiarygodność kredytową,  bierzemy pod uwagę dane statystyczne i historyczne (jak dany Klient spłacał pożyczkę w przeszłości). Ponadto, bazujemy na rekomendacjach Doradcy Klienta w wyniku bezpośredniej rozmowy z zainteresowaną osobą w jej domu.  W przypadku udzielania pożyczki nowemu Klientowi korzystamy także z informacji zgromadzonych w biurach informacji gospodarczej.

Kolejnym elementem strategii odpowiedzialnego pożyczania Providenta jest przejrzysta i jednoznaczna umowa. Koszty przedstawiane są Klientowi w sposób jawny czytelny, a firma gwarantuje ich niezmienność. Jako jedyny pożyczkodawca na rynku stosujemy tzw. miękką windykację, Oznacza to, że nawet w przypadku przejściowych trudności ze spłatą, nie naliczamy klientom opłat za zwłokę, czy odsetek karnych. Takie podejście skutecznie chroni przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Standardy i zasady, którymi kieruje się Provident:

  • Pożyczki na 30, 45, 60 lub 90 tygodni
  • Całkowity koszt pożyczki jasno wskazany w umowie; kalkulator pożyczkowy dostępny na stronie www.provident.pl
  • Indywidualne i elastyczne podejście do klienta w przypadku pojawienia się przejściowych problemów ze spłatą
  • Brak odsetek karnych
  • Karta Klienta – dokument dołączony do każdej umowy, w którym zebrane są wszystkie najistotniejsze prawa i obowiązki klienta
  • Dział Obsługi Klienta  dostępny przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 21:00

Dzięki tym standardom, zdobyliśmy zaufanie 4 milionów Polaków. Spółka buduje trwałe relacje ze swoimi Klientami dzięki zapewnieniu wysokiego standardu obsługi i jasnych reguł współpracy.

Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialne pożyczanie to sposób na stabilny i długotrwały rozwój spółki na polskim rynku.